The HeepFiles

DEEP PURPLE & URIAH HEEP SAKU SUURHALL, TALLINNA 22.11.2003Takaisin kiertuesivulle

22. marraskuuta Saku Suurhall, Tallinna, Viro

Liput 300-350 EEK myynnissä Piletilevi www.piletilevi.ee

Tallinnaan matkalle lähtee Suomesta yhdistetty virallinen Purple/Heep delegaatio katsomaan konserttia ja tapaamaan paikallisia faneja.

Saku Suurhall sijaitsee länteen Tallinnasta Paldiski Maanteen varressa. Sinne pääsee keskustasta säännöllisillä kuljetuksilla johdinautoilla 6, 7 ja 8 ja minibussilla 9, matka kestää n. 25 minuuttia. Hallin nettisivut löytyy osoitteesta www.sakusuurhall.ee ja siellä on lisäinfoa viroksi ja englanniksi.

Kartta jossa näkyy Suurhallin sijainti:

Tallinnan keskustan kartta
Näin konsertista kirjoitetaan eteläisen naapurimme omalla kielellä:

22. november 2003
DEEP PURPLE TULEB EESTISSE
Rockmuusika ajaloo üks suuri sümboleid – Deep Purple, annab 22. novembril kontserdi Saku Suurhallis. Kontserdi erikülaline on legendaarne rockansambel Uriah Heep.

Üks väheseid siiani edukalt tegutsevaid rockisaurusi Deep Purple jõuab Eestisse maailmatuuri Bananas raames. Tallinna kontsert on ainuke Balti riikides.

Deep Purple`le kõrval on samal kontserdil võimalus vaadata rockmuusika üht suurimat nime Uriah Heepi.

Deep Purple kogunes 1968. aastal ja on koos oma kaasaegsete Led Zeppelini ja Black Sabbathi kõrval üks enam maailma rockmuusika arengut mõjutanud bänd. Deep Purple kõlapilti on juba aastakümneid kujundanud kitarrisoolode ja ainult John Lordile omase Hammond oreli soundi dialoog, mille krooniks on Ian Gillani siiani hästi kandev unustamatu vokaal.

Deep Purple’i tuntumad ja enim müüdud albumid on: Machine Head, Burn, In Rock ja loomulikult duubel live album Made In Japan. Suure edu saavutas ka bändi eelviimane stuudioalbum Abandon ja koos sümfooniaorkestriga salvestatud duubel kontsertalbum In Concert With London Symphony Orchestra.

Bänd saabub Eestisse koosseisus: Ian Gillan (laul), Don Airey (klahvpillid), Roger Glover (basskitarr), Ian Paice (trummid) ja Steve Morse (kitarr).

Lisaks uuematele lugudele tulevad kontserdil esitamisele ka bändi repertuaari raudvarasse kuuluvad palad: Black Night, Speed King, Fireball, Strange Kind Of Woman, Prefect Strangers ning loomulikult Smoke On The Water.

Kontsert tõotab tuua ka üllatusi, kuna viimastel esinemistel on bänd esitanud lisaks oma loomingule ka mõne coveri rockiklassikast. Tänu värskele verele, mida on toonud bändi juba kaheksa aastat Deep Purples mängiv kitarrist Steve Morse, on nii mõnestki vanast loost saanud improvisatsioonidega kaunistatud veerandtunnine kompositsioon. Loomulikult kuuluvad kavasse ka kõikide pillimeeste ülimalt professionaalsed soolod.

Deep Purple viimane album Bananas ilmub just neil päevil Euroopa plaadipoodidesse. Album on juba praeguseks saanud rohkelt kiidusõnu kriitikutelt.

Piletid kontserdile hinnaga alates 350 krooni on müügil kõigis Piletilevi ja Piletipunkti müügikohatedes ning Satatoili jaamades üle Eesti. Pileti hind tõuseb.